Archiv

 

Výstavba kanalizace na jihu Komořan započala, a protože se na nás obraceli občané s dotazy, zda je se splaškovou kanalizací řešena i kanalizace dešťová, požádali jsme investora - PVS o poskytnutí výkresů. Ty jsme dostali a dáváme je v příloze k dispozici.
Projekt řeší jak splaškovou, tak i dešťovou kanalizaci.

V neděli 10.5.2020 přišel patnáctiminutový deštík, při kterém spadlo 14 mm srážek. Ten udělal z ulice Revoluce řeku, kterou nešlo přejít v polobotkách tak, aby si člověk do nich nenabral vodu. A když šel po chodníku, tak nevěděl, zda má držet deštník nad hlavou nebo proti gejzírům vody od projíždějících aut.

10.5.2020 byla na Točné, pod patronací starosty MČ Prahy 12 Mgr. Jana Adamce a starostky Zbraslavi Ing. Zuzany Vejvodové, slavnostně otevřena Stezka svobody, kterou společně vybudoval Klub vojenské historie Deutschmeister Infanterie z.s. se Spolkem pro Komořany, za podpory České obce legionářské a Vojenského historického ústavu. S financováním...

Stezka svobody je hotova a veřejnosti se otevře v neděli 10.5.2020 ve 14:00 na náměstí Antonína Pecáka na Točné.
Zveme vás na procházku komořanskými lesy s 20 zastaveními s příběhy lidí, kteří zde před 75 lety položili své životy

Moc děkujeme všem dobrovolníkům, kteří v době karanténních opatření chodili individuálně uklízet Komořany. V posledních 14 dnech jsme se zaměřili na dočišťování lesa pod ulicí Trnitá, úklid příkopu podél Komořanské od zastávky Na Šabatce k tunelu a ulice Na Šabatce. Nalezený odpad byl napytlován a shromážděn na přístupná místa, která jsou vyznačena...

Včera jsme rozjeli jarní úklid lesa od nepořádku po bezdomovcích. Během chvíle se nám podařilo naplnit 11 pytlů odpadu a odvézt hromadu bužírky z vypreparovaných kabelů. Děkuji za intenzívní pomoc Ing. Jiřímu Zemánkovi, Petrovi a Jakubovi Šimánkovým z Komořan.